Anaokulları, Kreşler Gibi Kurumların Toplu Alımlarında İskontolarımız Mevcuttur. Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz. ( Tel : 0312 395 05 41 )

Aritmetik Matematik

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
Görsel 9
PlatinPuan : 712.500
Fiyat:
750,00 TL + KDV
KDV Dahil:
900,00 TL
Kargo Bedava

ARİTMETİK OYUNU PUZZLE

·         Aritmetik oyunu çocuklara matematik öğrenmeyi öğretir.
·         Okulöncesi ve yeni eğitim sisteminde 1. sınıflar için hazırlanmıştır
·         Matematiği işlem yaptırarak öğretir.
·         Sadece doğru işlemler doğru sayılarla birleşir. Yanlış işlem ve sonuç mümkün değildir.
·         Çocukları kimsenin yönlendirmesine gerek yoktur.
·         Çocukların özgürce çalışması ve kendi kendine öğrenmesine yardımcı olur.
·         Sayıları bilmeyen, matematikle ilk kez tanışan çocuklar, puzzle parçalarını birleştirerek şartlanma yoluyla matematik öğrenebilirler. 


 Montossori eğitim anlayısı matematiksel ön görüye ve matematik alt yapısına cok önem verir.Bu özellik çocuklarda öğrenmeyi kolaylaştırır.Edinilen bilgileri saklamayı ve dönüstürmeyi sağlar.Aritmetik oyunu puzzlımız bu anlamda çok önemli bir özelliğe sahiptir.Kavramlar ve onların karşılığı semboller(sayılar) beraber verilmiştir.Bu anlamda çocuğun sayıları bilip bilmemesi belirleyici değildir.Parçalar puzzle formu ile kesildigi için kavramlı ve sayılı işlemler sadece doğru sonuçlarla birlesir.Temel matematiksel alt yapı için gerekli olan bütün özellikler düşünülmüştür.Çocuklar parçaları tamamladıklarında şartlı-refleksle yapılana işlemin çözümün algılayacaklardır.Puzzler formu ile doğru sonucu göreceklerdir.

Kullanım sekli:

 6 yaş ve üzeri çocuklar içindir.Bireysel ve kollektif olarak oynanır.Bireysel kullanımda işlem kartları ve sonuç kartları dizilip puzzle formu ile bir araya getirilir.Kollektif kullanımda ise bir hafıza oyunu(memori) gibi değerlendirilir.Bütün parçlar masanın üzerine kapatılır masanın etrafında kac kişi varsa herkes oyuna katılabilir.
 

* Bu Eğitim Araçları çocuklara öğrenme becerisi kazandırır. Konuların tekrar tekrar çalışılması çocuklarda öğrenmeyi öğrenme alışkanlığı yaratır.
 

 

ÜRÜNE AİT TANITIM VİDEOMUZ

 


Diğer Özellikler
Stok Kodu075
MarkaPromete Okul Öncesi Eğitim Araçları
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)1

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.